17/08/2022
16:43
1267
| A A A
Azərbaycan I Divizionunda yeni mövsümünün təqvimi açıqlanıb

Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda 2022/2023 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Goal.az Peşəkar Futbol Liqasının rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, mövsümün ilk turunun oyunları 24 - 25 avqustda keçiriləcək.

Çempionata mayın 23-də XXX turun matçları ilə yekun vurulacaq.

1-ci dövrə

1-ci tur

24 avqust 2022-ci il

“Araz Naxçıvan” - “Qarabağ-2” (Ağdam)

“Zirə-2” (Bakı) - “Kəpəz-2” (Gəncə)

“Turan Tovuz-2” - “Şamaxı-2”

MOİK (Bakı) - “Zaqatala”

25 avqust

“Mingəçevir” - “Neftçi-2” (Bakı)

“Qaradağ Lökbatan” (Bakı) - “Səbail-2” (Bakı)

“Qəbələ-2” - “İmişli”

2-ci tur

30 avqust

“Neftçi-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“Zaqatala” - “Mingəçevir”

“Qarabağ-2” – MOİK

31 avqust

“İmişli” - “Araz Naxçıvan”

“Şamaxı-2” - “Qəbələ-2”

“Kəpəz-2” - “Turan Tovuz-2”

“Sumqayıt-2” - “Zirə-2”

3-cü tur

6 sentyabr

“Turan Tovuz-2” - “Sumqayıt-2”

“Qəbələ-2” - “Kəpəz-2”

“Araz Naxçıvan” - “Şamaxı-2”

7 sentyabr

MOİK - “İmişli”

“Mingəçevir” - “Qarabağ-2”

“Qaradağ Lökbatan” - “Zaqatala”

“Səbail-2” - “Neftçi-2”

4-cü tur

13 sentyabr

“Qarabağ-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“İmişli” - “Mingəçevir”

“Şamaxı-2” – MOİK

14 sentyabr

“Kəpəz-2” - “Araz Naxçıvan”

“Sumqayıt-2” - “Qəbələ-2”

“Zirə-2” - “Turan Tovuz-2”

“Zaqatala” - “Səbail-2”

5-ci tur

28 sentyabr

“Qəbələ-2” - “Zirə-2”

“Araz Naxçıvan” - “Sumqayıt-2”

MOİK - “Kəpəz-2”

“Mingəçevir” - “Şamaxı-2”

29 sentyabr

“Qaradağ Lökbatan” - “İmişli”

“Səbail-2” - “Qarabağ-2”

“Neftçi-2” - “Zaqatala”

6-cı tur

4 oktyabr

“Qarabağ-2” - “Neftçi-2”

“İmişli” - “Səbail-2”

“Şamaxı-2” - “Qaradağ Lökbatan”

5 oktyabr

“Kəpəz-2” - “Mingəçevir”

“Sumqayıt-2” - MOİK

“Zirə-2” - “Araz Naxçıvan”

“Turan Tovuz-2” - “Qəbələ-2”

7-ci tur

11 oktyabr

MOİK - “Zirə-2”

“Mingəçevir” - “Sumqayıt-2”

“Qaradağ Lökbatan” - “Kəpəz-2”

12 oktyabr

“Səbail-2” - “Şamaxı-2”

“Neftçi-2” - “İmişli”

“Zaqatala” - “Qarabağ-2”

“Araz Naxçıvan” - “Turan Tovuz-2”

8-ci tur

18 oktyabr

“İmişli” - “Zaqatala”

“Şamaxı-2” - “Neftçi-2”

“Kəpəz-2” - “Səbail-2”

“Sumqayıt-2” - “Qaradağ Lökbatan”

19 oktyabr

“Zirə-2” - “Mingəçevir”

“Turan Tovuz-2” - MOİK

“Qəbələ-2” - “Araz Naxçıvan”

9-cu tur

25 oktyabr

MOİK - “Qəbələ-2”

“Mingəçevir” - “Turan Tovuz-2”

“Qaradağ Lökbatan” - “Zirə-2”

26 oktyabr

“Səbail-2” - “Sumqayıt-2”

“Neftçi-2” - “Kəpəz-2”

“Zaqatala” - “Şamaxı-2”

“Qarabağ-2” - “İmişli”

10-cu tur

1 noyabr

“Şamaxı-2” - “Qarabağ-2”

“Kəpəz-2” - “Zaqatala”

“Sumqayıt-2” - “Neftçi-2”

“Zirə-2” - “Səbail-2”

2 noyabr

“Turan Tovuz-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“Qəbələ-2” - “Mingəçevir”

“Araz Naxçıvan” - MOİK

11-ci tur

8 noyabr

“Mingəçevir” - “Araz Naxçıvan”

“Qaradağ Lökbatan” - “Qəbələ-2”

“Səbail-2” - “Turan Tovuz-2”

9 noyabr

“Neftçi-2” - “Zirə-2”

“Zaqatala” - “Sumqayıt-2”

“Qarabağ-2” - “Kəpəz-2”

“İmişli” - “Şamaxı-2”

22-23 noyabr

Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsinin oyunları

12-ci tur

30 noyabr

“Kəpəz-2” - “İmişli”

“Sumqayıt-2” - “Qarabağ-2”

“Zirə-2” - “Zaqatala”

“Turan Tovuz-2” - “Neftçi-2”

1 dekabr

“Qəbələ-2” - “Səbail-2”

“Araz Naxçıvan” - “Qaradağ Lökbatan”

MOİK - “Mingəçevir”

13-cü tur

5 dekabr

“Qaradağ Lökbatan” - MOİK

“Səbail-2” - “Araz Naxçıvan”

“Neftçi-2” - “Qəbələ-2”

“Zaqatala” - “Turan Tovuz-2”

6 dekabr

“Qarabağ-2” - “Zirə-2”

“İmişli” - “Sumqayıt-2”

“Şamaxı-2” - “Kəpəz-2”

8-9 dekabr

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

14-cü tur

10 dekabr

“Sumqayıt-2” - “Şamaxı-2”

“Turan Tovuz-2” - “Qarabağ-2”

11 dekabr

“Qəbələ-2” - “Zaqatala”

“Araz Naxçıvan” - “Neftçi-2”

MOİK - “Səbail-2”

“Mingəçevir” - “Qaradağ Lökbatan”

“Zirə-2” - “İmişli”

15-ci tur

16 dekabr

“Neftçi-2” - MOİK

“Qarabağ-2” - “Qəbələ-2”

“İmişli” - “Turan Tovuz-2”

17 dekabr

“Şamaxı-2” - “Zirə-2”

“Kəpəz-2” - “Sumqayıt-2”

“Zaqatala” - “Araz Naxçıvan”

“Səbail-2” - “Mingəçevir”

19-20 dekabr

Azərbaycan Kuboku, 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

2-ci dövrə

16-cı tur

7 fevral 2023-cü il

“Kəpəz-2” - “Zirə-2”

“Şamaxı-2” - “Turan Tovuz-2”

“İmişli” - “Qəbələ-2”

8 fevral

“Qarabağ-2” - “Araz Naxçıvan”

“Zaqatala” - MOİK

“Neftçi-2” - “Mingəçevir”

“Səbail-2” - “Qaradağ Lökbatan”

17-ci tur

14 fevral

“Qaradağ Lökbatan” - “Neftçi-2”

MOİK - “Qarabağ-2”

“Araz Naxçıvan” - “İmişli”

15 fevral

“Qəbələ-2” - “Şamaxı-2”

“Turan Tovuz-2” - “Kəpəz-2”

“Zirə-2” - “Sumqayıt-2”

“Mingəçevir” - “Zaqatala”

18-ci tur

21 fevral

“Sumqayıt-2” - “Turan Tovuz-2”

“Kəpəz-2” - “Qəbələ-2”

“İmişli” – MOİK

22 fevral

“Qarabağ-2” - “Mingəçevir”

“Zaqatala” - “Qaradağ Lökbatan”

“Neftçi-2” - “Səbail-2”

“Şamaxı-2” - “Araz Naxçıvan”

19-cu tur

1 mart

“Səbail-2” - “Zaqatala”

“Qaradağ Lökbatan” - “Qarabağ-2”

“Mingəçevir” - “İmişli”

MOİK - “Şamaxı-2”

2 mart

“Araz Naxçıvan” - “Kəpəz-2”

“Qəbələ-2” - “Sumqayıt-2”

“Turan Tovuz-2” - “Zirə-2”

20-ci tur

7 mart

“Zirə-2” - “Qəbələ-2”

“Kəpəz-2” - MOİK

“Şamaxı-2” - “Mingəçevir”

8 mart

“İmişli” - “Qaradağ Lökbatan”

“Qarabağ-2” - “Səbail-2”

“Zaqatala” - “Neftçi-2”

“Sumqayıt-2” - “Araz Naxçıvan”

21-ci tur

14 mart

“Neftçi-2” - “Qarabağ-2”

“Səbail-2” - “İmişli”

“Qaradağ Lökbatan” - “Şamaxı-2”

“Mingəçevir” - “Kəpəz-2”

15 mart

MOİK - “Sumqayıt-2”

“Araz Naxçıvan” - “Zirə-2”

“Qəbələ-2” - “Turan Tovuz-2”

22-ci tur

29 mart

“Zirə-2” - MOİK

“Sumqayıt-2” - “Mingəçevir”

“Şamaxı-2” - “Səbail-2”

30 mart

“Kəpəz-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“İmişli” - “Neftçi-2”

“Qarabağ-2” - “Zaqatala”

“Turan Tovuz-2” - “Araz Naxçıvan”

23-cü tur

4 aprel

“Zaqatala” - “İmişli”

“Neftçi-2” - “Şamaxı-2”

“Səbail-2” - “Kəpəz-2”

5 aprel

“Qaradağ Lökbatan” - “Sumqayıt-2”

“Mingəçevir” - “Zirə-2”

MOİK - “Turan Tovuz-2”

“Araz Naxçıvan” - “Qəbələ-2”

24-cü tur

11 aprel

“Qəbələ-2” - MOİK

“Turan Tovuz-2” - “Mingəçevir”

“Zirə-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“Sumqayıt-2” - “Səbail-2”

12 aprel

“Kəpəz-2” - “Neftçi-2”

“Şamaxı-2” - “Zaqatala”

“İmişli” - “Qarabağ-2”

25-ci tur

17 aprel

MOİK - “Araz Naxçıvan”

“Mingəçevir” - “Qəbələ-2”

“Zaqatala” - “Kəpəz-2”

“Qaradağ Lökbatan” - “Turan Tovuz-2”

18 aprel

“Neftçi-2” - “Sumqayıt-2”

“Səbail-2” - “Zirə-2”

“Qarabağ-2” - “Şamaxı-2”

19 aprel

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final, ilk oyunlar

26-cı tur

25 aprel

“Qəbələ-2” - “Qaradağ Lökbatan”

“Araz Naxçıvan” - “Mingəçevir”

“Sumqayıt-2” - “Zaqatala”

“Şamaxı-2” - “İmişli”

26 aprel

“Kəpəz-2” - “Qarabağ-2”

“Zirə-2” - “Neftçi-2”

“Turan Tovuz-2” - “Səbail-2”

27 aprel

Azərbaycan Kuboku, 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

27-ci tur

3 may

“İmişli” - “Kəpəz-2”

“Qarabağ-2” - “Sumqayıt-2”

“Zaqatala” - “Zirə-2”

“Neftçi-2” - “Turan Tovuz-2”

4 may

“Səbail-2” - “Qəbələ-2”

“Qaradağ Lökbatan” - “Araz Naxçıvan”

“Mingəçevir” - MOİK

28-ci tur

9 may

MOİK - “Qaradağ Lökbatan”

“Qəbələ-2” - “Neftçi-2”

“Turan Tovuz-2” - “Zaqatala”

10 may

“Zirə-2” - “Qarabağ-2”

“Sumqayıt-2” - “İmişli”

“Kəpəz-2” - “Şamaxı-2”

“Araz Naxçıvan” - “Səbail-2”

29-cu tur

16 may

“Şamaxı-2” - “Sumqayıt-2”

“İmişli” - “Zirə-2”

“Qarabağ-2” - “Turan Tovuz-2”

“Zaqatala” - “Qəbələ-2”

“Neftçi-2” - “Araz Naxçıvan”

“Səbail-2” - MOİK

“Qaradağ Lökbatan” - “Mingəçevir”

30-cu tur

23 may

“Mingəçevir” - “Səbail-2”

MOİK - “Neftçi-2”

“Araz Naxçıvan” - “Zaqatala”

“Qəbələ-2” - “Qarabağ-2”

“Turan Tovuz-2” - “İmişli”

“Zirə-2” - “Şamaxı-2”

“Sumqayıt-2” - “Kəpəz-2”

3 iyun

Azərbaycan Kubokunun finalı