07/12/2017
10:29
657
| A A A
Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq

Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Sonuncu – VI tur çərçivəsində baş tutacaq 24 matçdan sonra 1/16 finala vəsiqə qazanacaq bütün kollektivlər müəyyənləşəcək.

Artıq 16 komanda - Kiyev "Dinamo”su, "Styaua”, “Arsenal”, "Lazio”, "Zenit”, "Villarreal”, "Real Sociedad", "Milan”, "Atalanta”, "Lyon”, "Nice", "Partizan”, "Braga”, "Viktoriya”, "Zalsburg” və "Ostersun” pley-offa yüksəliblər.

Digər 16 vəsiqəyə isə 17 klub - AEK, “Astana”, “Athletic”, “Austriya”, BATE, “Gimaraynse”, “Zarya”, “Başakşehir”, “Köln”, “Konyaspor”, “Kopenhavn”, “Lüdogorets”, “Marseille”, “Slavia”, “Srvena Zvezda”, “Sherif” və Moskva “Lokomotiv”i iddialıdır.

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, VI tur

7 dekabr

A qrupu

22:00. "Slavia" (Praqa, Çexiya) - "Astana" (Qazaxıstan)

22:00. "Villarreal" (İspaniya) - "Maccabi" (Təl-Əviv, İsrail)

Xal durumu: "Villarreal" - 11, "Slavia" - 8, "Astana" - 7, "Maccabi" - 1.

B qrupu

22:00. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Partizan" (Serbiya)

22:00. "Young Boys" (İsveçrə) - "Skenderbeu" (Albaniya)

Xal durumu: "Dinamo" - 10, "Partizan" - 8, "Skenderbeu" - 5, "Young Boys" - 3.

C qrupu

22:00. "Başakşehir" (Türkiyə) - "Braga" (Portuqaliya)

22:00. "Hoffenheim" (Almaniya) - "Lüdogorets" (Bolqarıstan)

Xal durumu: "Braga" - 10, "Lüdogorets" - 8, "Başakşehir" - 5, "Hoffenheim" - 4.

D qrupu

22:00. "Riyeka"(Xorvatiya) - "Milan" (İtaliya)

22:00. "Austriya" (Avstriya) - AEK (Yunanıstan) -

Xal durumu: "Milan" - 11, AEK - 7, "Austriya" - 4, "Riyeka" - 4.

E qrupu

22:00. "Atalanta" (İtaliya) - "Lyon" (Fransa)

22:00. "Apollon" (Kipr) - "Everton" (İngiltərə)

Xal durumu: "Atalanta" - 11, "Lyon" - 11, "Apollon" - 3, "Everton" - 1.

F qrupu

22:00. "Kopenhavn" (Danimarka) - "Sherif" (Moldova)

22:00. "Zlin" (Çexiya) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya)

Xal durumu: "Sherif" - 9, "Lokomotiv" - 8, "Kopenhavn" - 6, "Zlin" 2.

G qrupu

00:05. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Viktoriya" (Plzen, Çexiya)

00:05. "Styaua" (Rumıniya) - "Lugano" (İsveçrə)

Xal durumu: "Styaua" - 10, "Viktoriya" - 9, "Luqano - 6, "Hapoel" - 4.

H qrupu

00:05. "Arsenal" (İngiltərə) - BATE (Belarus)

00:05. "Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Kologna" (Almaniya)

Xal durumu: "Arsenal" - 10, "Kologna" - 6, "Srvena Zvezda" - 6, BATE - 5.

I qrupu

00:05. "Marseille" (Fransa) - "Zalsburg" (Avstriya)

00:05. "Gimaraynse" (Portuqaliya) - "Konyaspor" (Türkiyə)

Xal durumu: "Zalsburg" - 11, "Marseille" - 7, "Konyaspor" - 5. "Gimaraynse" - 4.

J qrupu

00:05. "Hertha" (Almaniya) - "Ostersun" (İsveç)

00:05. "Zarya" (Ukrayna) - "Athletic" (İspaniya)

Xal durumu: "Ostersun" - 10, "Athletic" - 8, "Zarya" - 6, "Hertha" - 4.

K qrupu

00:05. "Zülte-Varegem" (Belçika) - "Lazio" (İtaliya)

00:05. "Vitess" (Hollandiya) - "Nice" (Fransa)

Xal durumu: "Lazio" - 13, "Nice" - 9, "Zülte-Varegem" - 4, "Vitess" - 2.

L qrupu

00:05. "Real Sociedad" (İspaniya) - "Zenit" (Rusiya)

00:05. "Vardar" (Makedoniya) - "Rosenborg" (Norveç)

Xal durumu: "Zenit" - 13, "Real Sociedad" - 12, "Rosenborg" - 4, "Vardar" - 0.

Ən baxımlı liqa hansıdır?

İNGİLTƏRƏ P.L
%
İSPANİYA L.L
%
AZƏRBAYCAN P.L
%
TÜRKİYƏ S.L
%
ALMANİYA B.L
%
FRANSA L.1
%
İTALİYA A.S
%
RUSİYA P.L
%
69614 səs