29/11/2018
09:35
1319
| A A A
UEFA Avropa Liqasında V tura start verilir

UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində V turun oyunları keçiriləcək.

Goal.az xəbər verir ki, Qarabağ doğma meydanda Portuqaliyanın Sporting klubu ilə üz-üzə gələcək. Qrupun digər matçında isə Ukrayna  Vorskla-sı İngiltərənin Arsenal komandasını qəbul edəcək. London təmsilçisi ötən tur növbəti mərhələni rəsmiləşdirib.

Türkiyə təmsilçilərindən Beşiktaş səfərdə Norveçin Sarpsporg kollektivi ilə münasibətlərə aydınlıq gətirəcək. 4 oyuna 1 qələbə qazana bilən "qara qartallar" görüşdən 3 xalla ayrılmaq niyyətindədir.

Fenerbahçe evdə Xorvatiyanın Dinamo (Zaqreb) komandasını qəbul edəcək. İstanbul təmsilçisi rəqibini məğlub etsə, 1/16 finala yüksələcək. 

Bundan əvvəlki turda Arsenal-la yanaşı, Eintracht (Almaniya), Lazio (İtaliya), Chelsea(İngiltərə), Zürich (İsveçrə), Bayer (Leverkuzen, Almaniya) və Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) klubları 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin ediblər

Avropa Liqası, qrup mərhələsi, V tur

29 noyabr

A qrupu

21:55. Bayer (Leverkuzen, Almaniya) - Ludogorets (Bolqarıstan)

21:55. Zürich (İsveçrə) - AEK (Larnaka, Kipr)

Xal durumu: Zürich- 9, Bayer - 9, AEK - 2, Ludogorets - 2.

B qrupu

21:55. Rosenborg (Norveç) - Celtic (Şotlandiya)

21:55. Salzburg (Avstriya) - Leipzig (Almaniya)

Xal durumu: Salzburg - 12, Celtic - 6, Liepzig - 6, Rosenborg- 0.

C qrupu

21:55. Bordoeaux (Fransa) - Slavia (Praqa, Çexiya)

21:55. Zenit (Rusiya) - Kopenhagen (Danimarka)

Xal durumu: Zenit - 8, Slavia - 7, Kopenhagen - 5, Bordo - 1

D qrupu

21:55. Fenerbahçe (Türkiyə) - Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya)

21:55. Anderlecht (Belçika) - Spartak (Trnava, Slovakiya)

Xal durumu: Dinamo - 12, Fenerbahçe - 7, Spartak - 3, Anderlecht- 1

E qrupu

21:55. Qarabağ (Azərbaycan) - Sporting (Lissabon, Portuqaliya)

21:55. Vorskla (Poltava, Ukrayna) - Arsenal (İngiltərə)

Xal durumu: Arsenal- 10, Sporting - 7, Vorskla - 3, Qarabağ - 3.

F qrupu

21:55. Betis (İspaniya) - Olympiacos" (Yunanıstan)

21:55. Milan (İtaliya) - Düdelange (Lüksemburq)

Xal durumu: Betis - 8, Milan - 7, Olympiacos - 7, Düdelange- 0.

G qrupu

19:50. Spartak (Moskva, Rusiya) - Rapid (Vyana, Avstriya)

00:00. Rangers (Şotlandiya) - Villareal (İspaniya)

Xal durumu: Villareal - 6, Spartak - 5. Rangers - 5, Rapid - 4

H qrupu

00:00. Apollon (Kipr) - Lazio (İtaliya)

00:00. Eintracht (Almaniya) - Marseille (Fransa)

Xal durumu: Eintracht - 12, Lazio - 9, Apollon - 1, Marseille - 1.

I qrupu

00:00. Malmö (İsveç) - Genk (Belçika)

00:00. Sarpsporg (Norveç) - Beşiktaş (Türkiyə)

Xal durumu: Genk - 7, Malmö 5, Sarpsporg - 5, Beşiktaş – 4

J qrupu

00:00. Standard (Lyej, Belçika) - Sevilla(İspaniya)

21:55. Krasnodar (Rusiya) - Akhisar (Türkiyə)

Xal durumu: Sevilla - 9, Krasnodar - 9, Standard - 6, Akhisar - 0.

K qrupu

00:00. Jablonec (Çexiya) - Renn (Fransa)

19:50. Astana (Qazaxıstan) - Dinamo (Kiyev, Ukrayna)

Xal durumu: Astana - 8, Dinamo - 8, Renn - 3, Jablonec– 2

L qrupu

00:00. Chelsea (İngiltərə) - PAOK (Yunanıstan)

21:55. BATE (Belarus) - Videoton (Macarıstan) Xal durumu: Chelsea - 12, Videoton - 6, BATE - 3, PAOK - 3