14/12/2018
02:32
3777
| A A A
Avropa Liqasında qrup mərhələsinin son oyunları keçirilib

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinin oyunlarına yekun vurulub.

Goal.az xəbər verir ki, VI turda 1/16 finala yüksələn komandalar müəyyənləşib.

Qruplarda ilk 2 yeri tutan Bayer (Almaniya), Zürix (İsveçrə), Salzburg (Avstriya), Celtic (Şotlandiya), Zenit (Rusiya), Slaviya (Praqa, Çexiya), Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya), Fenerbahçe (Türkiyə), Arsenal (İngiltərə), Sporting (Portuqaliya), Betis (İspaniya), Olympiacos (Yunanıstan), Villarreal (İspaniya), Rapid (Vyana, Avstriya), Eintracht (Frankfurt, Almaniya), Lazio (İtaliya), Genk (Belçika), Malmo (İsveç), Sevilla (İspaniya), Krasnodar (Rusiya), Dynamo (Kiyev, Ukrayna), Rennes (Fransa), Chelsea (İngiltərə), BATE (Belarus) adını növbəti mərhələyə yazdırıb.

Onlara Çempionlar Liqasının qrup mərhələsini 3-cü yerdə tamamlayan Brugge (Belçika), İnter (İtaliya), Napoli (İtaliya), Galatasaray (Türkiyə), Benfica (Portuqaliya), Shakhtar (Donetsk, Ukrayna), Viktoriya (Plzen, Çexiya) və Valencia (İspaniya) da qoşulub.

1/16 final mərhələsinin püşkü dekabrın 17-də atılacaq.


Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, VI tur

13 dekabr

A qrupu

AEK (Kipr) 1 - 5 Bayer (Almaniya)

Ludogorets (Bolqarıstan) 1 - 1 Zürich (İsveçrə)

Xal durumu: Bayer - 13, Zürich - 10, AEK - 5, Lüdogorets - 4.

B qrupu

Leipzig (Almaniya) 1 - 1 Rosenborg (Norveç)

Celtic (Şotlandiya) 1 - 2 Salzburg (Avstriya)

Xal durumu: Salzburg - 18, Celtic - 9, Leipzig - 7, Rosenborg - 1.

C qrupu

Kopenhavn (Danimarka) 0 - 1 Bordeaux (Fransa)

Slaviya (Çexiya) 2 - 0 Zenit (Rusiya)

Xal durumu: Zenit- 11, Slaviya - 9, Bordeux - 7, Kopenhavn - 5.

D qrupu

Spartak (Trnava, Slovakiya) 1 - 0 Fenerbahçe (Türkiyə)

Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) 0 - 0 Anderlecht (Belçika)

Xal durumu: Dinamo - 14, Fenerbahçe - 8, Spartak - 7, Anderlecht - 3

E qrupu

Arsenal (İngiltərə) 1 - 0 Qarabağ (Azərbacyan)

Sporting (Portuqaliya) 3 - 0 Vorskla (Ukrayna)

Xal durumu: Arsenal - 16, Sporting - 13, Vorskla - 3, Qarabağ - 3.

F qrupu

Dudelange (Lüksemburq) 0 - 0 Betis (İspaniya)

Olympiacos (Yunanıstan) 3 - 1 Milan (İtaliya)

Xal durumu: Betis - 12, Olympiacos - 10, Milan - 10, Düdelange - 1.

G qrupu

Rapid (Vyana, Avstriya) 1 - 0 Rangers (Şotlandiya)

Villarreal (İspaniya) 2 - 0 Spartak (Moskva, Rusiya

Xal durumu: Villarreal - 10, Rapid - 10, Rangers - 6, Spartak - 5.

H qrupu

Lazio (İtaliya) 1 - 2 Eintracht (Almaniya)

Marseille (Fransa) 1 - 3 Apollon (Kipr)

Xal durumu: Eintracht - 18, Lazio - 9, Apollon - 7, Marseille - 1.

I qrupu

Beşiktaş (Türkiyə) 0 - 1 Malmö (İsveç)

Genk (Belçika) 4 - 0 Sarpsborg (Norveç)

Xal durumu: Genk - 11, Malmö - 9, Beşiktaş - 7, Sarpsporg- 5.

J qrupu

Akhisar (Türkiyə) 0 - 0 Standard (Belçika)

Sevilla (İspaniya) 3 - 0 Krasnodar (Rusiya)

Xal durumu: Krasnodar - 12, Sevilla - 12, Standard - 10, Akhisar - 1.

K qrupu

Dinamo (Kiyev, Ukrayna) 0 - 1 Jablonets (Çexiya)

Rennes (Fransa) 2 - 0 Astana (Qazaxıstan)

Xal durumu: Dinamo - 11, Rennes  - 9, Astana - 8, Jablonets – 5

L qrupu

Vidi (Macarıstan) 2 - 2 Chelsea (İngiltərə)

PAOK (Yunanıstan) 1 - 3 BATE (Belarus)

Xal durumu: Chelsea - 16, BATE - 9, Vidi - 7, PAOK - 3. 

Ən maraqlısı hansıdır?

ÇEMPİONLAR LİQASI
%
AVROLİQA
%
AVROPA ÇEMPİONATI
%
DÜNYA ÇEMPİONATI
%
15254 səs