30/08/2019
13:51
5585
| A A A
UEFA Çempionlar Liqasının təqvimini açıqladı

Ötən gecə Çempionlar Liqasında 2019-20 mövsümünün qrup mərhələsinin püşkü atılıb.

Goal.az UEFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, qrup matçları sentyabrın 17-də başlayıb, dekabrın 11-də yekunlaşacaq.

Çempionlar Liqası

Qrup mərhələsi

I tur

17 sentyabr, çərşənbə axşamı

E: Napoli - Liverpool, Salzburg - Genk

F: İnter - Slavia (18:55), Borussia (D.) - Barcelona

G: Lyon - Zenit (18:55), Benfica - Leipzig

H: Chelsea  - Valencia, Ajax - Lille

18 sentyabr, çərşənbə

A: Brugge - Galatasaray (18:55), PSG - Real

B: Olympiacos - Tottenham (18:55), Bayern Munich - Crvena Zvezda

C: Shakhtar - Manchester City, Dinamo (Zaqreb) - Atalanta

D: Atletico - Juventus, Bayer - Lokomotiv

II tur

1 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Real - Brugge (18:55), Galatasaray - PSG

B: Tottenham - Bayern Munich, Crvena Zvezda - Olympiacos

C: Atalanta - Shakhtar (18:55), Manchester City - Dinamo

D: Juventus - Bayer, Lokomotiv - Atletico

2 oktyabr, çərşənbə

E: Genk - Napoli (18:55), Liverpool - Salzburg

F: Slavia - Borussia (18:55), Barcelona - İnter

G: Zenit - Benfica, Leipzig - Lyon

H: Valencia - Ajax, Lille - Chelsea

III tur

22 oktyabr, çərşənbə axşamı

A: Brugge - PSG, Galatasaray - Real

B: Tottenham - Crvena Zvezda, Olympiacos - Bayern Munich

C: Shkahtar - Dinamo (18:55), Manchester City - Atalanta

D: Atletico - Bayer (18:55), Juventus - Lokomotiv

23 oktyabr, çərşənbə

E: Salzburg - Napoli, Genk - Liverpool

F: İnter - Borussia, Slavia - Barcelona

G: Leipzig - Zenit (18:55), Benfica - Lyon

H: Ajax - Chelsea (18:55), Lille - Valencia

IV tur

5 noyabr, çərşənbə axşamı

E: Liverpool - Genk, Napoli - Salzburg

F: Barcelona - Slavia (18:55), Borussia - İnter

G: Zenit - Leypzig (18:55), Lyon - Benfica

H: Chelsea - Ajax, Valencia - Lille

6 noyabr, çərşənbə

A: PSG - Brugge, Real - Galatasaray

B: Bayern Munich - Olympiacos (18:55), Crvena Zvezda - Tottenham

C: Dinamo - Shakhtar, Atalanta - Manchester City

D: Lokomotiv - Juventus" (18:55), Bayer - Atletico

V tur

26 noyabr, çərşənbə axşamı

A: Galatasaray - Brügge (18:55), Real - PSG

B: Tottenham - Olympiacos, Crvena Zvezda - Bayern Munich

C: Manchester City - Shakhtar, Atalanta - Dinamo

D: Lokomotiv - Bayer (18:55), Juventus - Atletico

27 noyabr, çərşənbə

E: Liverpool - Napoli, Genk - Salzburg

F: Barcelona - Borussia, Slavia - İnter

G: Zenit - Lyon (18:55), Leipzig - Benfica

H: Valencia - Chelsea (18:55), Lille - Ajax

VI tur

10 dekabr, çərşənbə axşamı

E: Napoli - Genk (18:55), Salzburg - Liverpool (18:55)

F: Borussia - Slavia, İnter - Barcelona

G: Benfica - Zenit, Lyon - Leipzig

H: Chelsea - Lille, Ajax - Valencia

11 dekabr, çərşənbə

A: PSG - Galatasaray, Brugge - Real

B: Bayern Munich - Tottenham, Olympiacos - Crvena Zvezda

C: Shakhtar - Atalanta (18:55), Dinamo - Manchester City (18:55)

D: Atletico - Lokomotiv, Bayer - Juventus

Qeyd: qrup mərhələsinin bəzi oyunları Mərkəzi Avropa vaxtı ilə 18:55-də, digər matçları 21:00-da başlayacaq.

1/8 final

Püşkatma: 16 dekabr

İlk oyunlar: 18/19 və 25/26 fevral

Cavab oyunları: 10/11 və 17/18 mart

1/4 final

Püşkatma: 20 mart

İlk oyunlar: 7/8 aprel

Cavab oyunları: 14/15 aprel

Yarımfinal

Püşkatma: 20 mart

İlk oyunlar: 28/29 aprel

Cavab oyunları: 5/6 may

Final

30 may

İstanbul. Atatürk Olimpiya Stadionu

money.az currency

Noyabrın ən yaxşı futbolçusu?

PEYMAN BABAYİ
%
DAVİT VOLKOV
%
RİÇARD QADZE
%
JOZEF MONROZ
%
1206 səs